Zážitkový

16. july 2015 at 20:33 | LinDa |  Diary of "cat lover"
Leto by malo byť plné zážitkov. Nikto predsa nechce sedieť doma, napchávať sa nezdravým jedlom, pozerať telku alebo filmy, či youtuberov na internete. Sú toto zážitky? Mňa ide roztrhnúť aj keď som doma len jeden deň. Potrebujem stále niečo robiť, hýbať sa a vedieť, že celé svoje prázdniny nepresedím doma. Jasné, každý má svoje nálady, možno depresie a obdobia, kedy chce byť doma zavretý v izbe pri knihe, filme, čaji. Špeciálne v tie upršané dni, kedy si len hovoríme, prečo nám to leto robí... Nemám nejaké veľké zážitky. Zážitkom môže byť aj to, že na cyklotrase stretnem nového bežca a pozdraví ma. Alebo, že pôjdem na čučoriedky a nazbieram ich dostatočne veľa na dvojitú porciu čučoriedkových muffín. Tie si následne upečiem sama, s mamou alebo kamarátkou. A máme nový - malý, ale dostačujúci zážitok.
Vieme, že pre zážitky netreba chodiť ďaleko. Avšak keď nejakú vidinu zážitku nemáme dostatočne blízko, treba za ňou cestovať. Tým narážam na utorok siedmeho, kedy sa konal výlet na Liptovskú Maru s dvoma spolužiačkami.Tak, ako na Liptovskej Mare, ma ešte nikdy neopálilo. Dva dni som nemohla nič robiť, len som sedela alebo ležala doma, natierala sa pofidérnym zeleným gélom, jedla a bola na internete. Mala som na sebe UV filter 30, no ten sa pri neustálom striedaní vody a opaľovania pomaly zmýval, aj keď mal byť ževraj vodeodolný. Navyše mi po namáhavej a dlhej ceste rozpáleným asfaltom naskákali na nohách červené "škvrnky" alebo "vyrážky" alebo "fliačky". Mali jediné šťastie, že po troch dňoch po nich nezostala ani stopa.
Presuňme sa však k príjemnejším zážitkom. Požičali sme si na hodinu šlapací vodný bicykel, z ktorého bola odfotená fotka vyššie. Z brehu sa nedalo odfotiť pomaly nič, lebo všade vbiehali ľudia, ktorí kazili krásu krajinky :´D. A polovičným pozitívom boli dvaja páni, ktorí s nami cestovali tam aj naspäť. Akurát cestovali úplne inam, preto to bola veľká náhoda. Alebo si možno nejakým logickým rozmýšľaním vypočítali, kedy by sme tak mohli ísť naspäť a naschvál sa nasáčkovali do nášho vlaku :)


Pohľad na nádhernú krajinku nepokazil ani fakt, že sme šli v takom teple pešo. Treba v tom nájsť výhody. Inak by som prišla o fotku. Úpal som nedostala, aj keď to tak po príchode domov vyzeralo (hypochonder, no) a v tú noc som spala 10 hodín, čo je v mojom prípade veľa. Spánok možno pomohol k regenerácii. Teraz spätne si hovorím, že som blázon, keď som chcela na druhý deň ísť na čučoriedky. Nevládala by som a pravdepodobne by som skonala po prvých metroch nebezpečného strmáku (rozumej strmého kopca). Na čučoriedky sme však išli ďalší utorok, a ešte aj niekoľko dní pred výletom na Liptov. No to je iný príbeh, ktorý, ak dovolíte, začnem práve teraz :)

Celá som sa nastriekala repelentom a už o piatej ráno som išla z domu. Bez česáku sa mi podarilo nazbierať asi tri litre. Výborný úlovok, z ktorého ich bolo dosť na čučoriedkové waffle, ale aj na zmrazenie a zavarenie. V tento utork som nazbierala iba dva litre, chcela som hlavne na muffiny. Ráno trošku pršalo, no nevzdali sme sa a dokonca sme aj opekali. Čudujem sa, že sa nám podarilo založiť oheň z mokrých halúzok. O tom, že sme si pomohli horľavinou, radšej nebudem hovoriť :D. Hľa, čučoriedkové jedlo:


A zbieranie lesných jahôd.Už je vonku všetko, čo som vám chcela oznámiť. Zážitkov je samozrejme viac, no na niektoré si teraz nespomeniem, a niektoré chcem uchovať v tajnosti. You know what i mean. Veľa času aj tak zaberá šport a čítanie, čo nie je pre vás novinkou, ale možno vám zdokumentujem svoj zajtrajší ranný beh + svačinku po behaní plnú bielkovín. Ak sa vôbec donútim. Síce som ranný vták, avšak lepšie sa mi behá večer.

Dobrú noc, alebo dobrú chuť. Myslím, že ste si pri pohľade na to jedlo museli ísť niečo zobrať z chladničky. Aj na mňa to zaúčinkovalo, keď tieto fotky vidím po nejakom čase :)
 

2 people judged this article.

Comments

1 Griptape Griptape | Web | 16. july 2015 at 20:50 | React

Mám pocit, že v mém věku (15-19) mají moji vrstevníci nějakou potřebu, najít si stálou brigádu. Jkao na oba dva měsíce. Jasně když potřebuju prachy tak jdu někam makat, ale to potom z těch prázdnin nic nemám. Proto pracuju jen když potřebuju peníze. A že já je většinou uvalím za lístky za autobus. Ráda cestuju.

2 Claire Claire | Email | Web | 17. july 2015 at 7:18 | React

Jídlo vypadá perfektně! :)

Taky jsem se spálila, projednou skutečně a je to pěknej hnus.

Ale ano, jak píšeš. :) Pro zážitky člověk nemusí vůbec chodit daleko, občas si dokonce ony přijdou pro něj.

3 silluety silluety | Web | 17. july 2015 at 10:47 | React

Tpč.. kámo, seš v pohodě? :O twl.. od toho asfaltu ty flíčky nebo ta vyrážka.. kámo, žiješ? :O :( a ty spáleniny nebo jak to nazvat.. já mám vždycky jenom ramena.. tyjo v pohodě? :O :/
jinak teda ta věta: Vieme, že pre zážitky netreba chodiť ďaleko. Avšak keď nejakú vidinu zážitku nemáme dostatočne blízko, treba za ňou cestovať. .. joo, pravdivý jak nic ;)
jinak to jídlo :3 teda hlavně ty wafle :3 mé chuťové pohárky opět dostali chuť do života a jsou plně při smyslech :3 závidim tiše :3 <3
jinak super článek pro dnešek :3 <3

4 Zuzka Zuzka | Email | Web | 17. july 2015 at 12:00 | React

V tomto sa trochu líšime, pre mňa je radosť, keď môžem stráviť nejaký deň doma, ale to musím byť sama a môžem si urobiť aký program chcem. :D Ale samozrejme, že doma pred telkou tie najlepšie veci nezažijem, to uznávam. Som rada, že si sa z toho spálenia nakoniec dostala. A tá druhá fotka je úžasná!
Inak toto mi nesmieš robiť! Keď som videla tie wafle...bože, skoro som skolabovala. :) Raz mi také musíš urobiť :D :D

5 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 17. july 2015 at 12:46 | React

Já si taky myslím, že se pro zážitky nemusí chodit daleko a plno zábavy se dá zažít i venku před domem, nebo v lese co je za vesnicí :-) Je potřeba se ale radovat z maličkostí... člověk je pak víc šťastný a spokojený! ;-)
Samozřejmě jsou dny, kdy člověk nemá na nic chuť, ale i ty přejdou a zase vysvitne sluníčko ♥
Sluníčko je zrádné :-( určitě to nebylo nic příjemného... vyrážky a fleky :/ ale je super, že už je to v pořádku.
10 hodin spánku je dost i na mě, ale musela jsi být hodně unavená, to vše vysvětluje. :)
Chválím moc fotky, jsou opravdu krásné! Nejen krajina, ale i borůvkovové výtvory. Miluju borůvky... na všechny způsoby... jen je škoda, že u nás jich tolik neroste... nebo spíš vůbec nic :-)
Takže máš obrovskou výhodu, že je můžeš chodit sbírat takto ve velkém :-(
My musíme jezdit hodně daleko, pokud si nějaké chceme nasbírat a i tak to není žádná sláva :-)
Užívej si léto dál a přeju plnou kopu dalších skvělých zážitků! :))

6 cincina cincina | Web | 17. july 2015 at 22:19 | React

Zážitek znamená pro každého člověka něco jiného:) Souhlasím s tím, že zážitek se může vyvrbit i z malé situace... prakticky z ničeho:D
To já vydržím být doma i déle než jeden den:) Hlavně když prší. To si fakt zalezu a čtu si:) Perfektní atmosféra... ale já čtu i v těch vedrech:D
Tak to jsi s kamarádkami měla pěkný výlet:) Na šlapadle to muselo být skvělé. Fotky jsou krásné. Wow, v takovém horku jít pěšky... to bych odpadla:D Neriskuj tolik. Si vážně mohla nějaký úpal dostat.
Tyjo:O Borůvek si nasbírala dost. To my si borůvky pěstujeme u nás na zahradě:) Ty muffiny i ty wafle vypadají krásně:)
Já se těším na další tvé zážitkové články:)

7 Tery Tery | Web | 18. july 2015 at 11:14 | React

Něco Ti poradím, pokaždé když příjdeš domů ze sluníčka, tak si dej okamžitě vlažnou sprchu a natři se mlékem s aloe vera :-) je to úžasně osvěžujucí a flíčky zmizí hned ;-)  :-) a nikdy nezapomínej na slova mojí mamky "Pijte vodu, pijte pitnou vodu a nepijte rum!" (podle jedné naší písničky, říká to pořád)
Hrozně obdivuji to sbírání borůvek, protože já bych rozhodně nevydržela trhat tak dlouho, až bych měla tři litry...úspěch by byl, kdybych nasbírala jeden :-D a ty lesní jahůdky :-P
Ty mufínky vypadají moc dobře, děláš je podle nějakého zdravého receptu nebo obyčejně? Kvůli nim bych se možná i přemohla a šla na borůvky (je to hřích, když mám les hned za barákem :-D )
Určitě přidej článek o běhání, moc ráda se nachám inspirovat, protože jsem taky začala :-D (potlesk)
A podle Tvého vzoru jsem si začala připravovat smoothie a musím říct, díky díky a díky, opět to byl brilantní nápad, ke kterému jsi mě přivedla :-D

8 Smile Smile | Web | 18. july 2015 at 15:35 | React

Ty fotky jsou naprosto úžasné, a taky tě chápu s tím, že pro zážitek si člověk nemusí chodit daleko. Stačí někam jet, do vedlejšího města, nebo prostě někam, a ono to přijde samo. Pro mě je zážitek i jet do vedlejšího města a být pár hodin s kamarádkou, se kterou se moc nevidíme, nebo jít do kina, taky mám potřebu pořád něco dělat. Ale když jsi psala to s tím youtube, docela mi došlo, že já když přijdu domu unavená z práce, občas si sednu a třeba půl hodiny na tom youtube jsem. Asi taková regenerace, nebo jak to mám brát. :D
Každopádně, fotky se mi moc líbí a 10 hodin spánku ti určitě pomohlo, tělo si prostě odpočinulo. :) Jídlo vypadá neskutečně lákavě, hned bych si dala jahody nebo borůvky, bohužel je zrovna doma nemáme. :(

9 thedreamwalker thedreamwalker | Web | 18. july 2015 at 16:18 | React

wau, tie fotky su neskutocne krasne :))
ja sa niekam rada vyberam len ak je nejake normalnejsie pocasie, lebo leto z duse neznasam :-D
a cucoriedky nemam nejak obzvlast rada, ale tie muffiny vyzeraju uzasne O_O

10 steel32 & darthnellr steel32 & darthnellr | Web | 18. july 2015 at 19:14 | React

přesně, prázdniny by se měli užívat :D i když teda taky někdy sem fakt ráda, když prostě sedím doma, čumím na filmy a cpu se :D
a ty vafle a muffiny a to poslední :33

11 L. L. | Web | 18. july 2015 at 22:31 | React

naprosto souhlasím :-)
jinak užívej !!! ♥ já se taky nějak tak snažím, ale když je zas obrovské vedro, tak to je síla...

muffiny vypadají uchvatně. nějakej recept ? :p ŽE bych s kámoškou vyučenou kuchařkou, je skusila.... jsme to plánovali, ale nic zatím :D :)

12 Double.Claire Double.Claire | Web | 19. july 2015 at 11:52 | React

Přesně, já se taky snažím udělat si co nejvíce zážitků, už jsem byla v Paříži, v Chorvatsku a ještě byvh ráa někam jela, třeba na Slovensko;)

13 Will-R Will-R | Web | 19. july 2015 at 15:16 | React

Tie vafle, čučoriedkové muffiny a lesné jahody, čo ti mece :D Mňam ty hovado, krásne fotky, ja som Liptovskú maru videla iba z diaľky keď sme šli okolo, v tom teple by som nešlapala pešo ani za boha :D A pravda pravda, zážitok je aj, že príde cigáň kúpiť si pivo a nechá ti tringelt 20 centy :D V podstate je zážitok všetko čo zažiješ :-P

14 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 19. july 2015 at 16:15 | React

tyjo, dala bych si vafle a muffiny a všechno :OOO

15 Markét. :) Markét. :) | Web | 19. july 2015 at 20:20 | React

Taťka byl několikrát na borůvkách, takže budeme z nich mít knedlíky :DD :)) jinak já byla na Seči jeden den, taky nádhera:-)

16 Sasha Sasha | Web | 20. july 2015 at 7:05 | React

chcelo by to viaaac fotiek! si ma navnadila tymi prvými lebo su fakt pekne! :D :) a k jedlu sa nevyjadrujem, od tohoto tyždna (posledny pred dovolenkou a ja mam k plochemu bruchu daleko :( :D ) si obnovujem svoje dietne nesladkostné stravovanie, a tvoje užasne vyzerajuce muffinky a waffle mi to kazia :( :DDD

17 Emily Emily | Web | 20. july 2015 at 20:48 | React

Mňam. Waffle. :D Asi 200 rokov som ich nejedla. A áno, vyhladla som po tvojich fotkách. :-D No nič, zajtra robím waffle.:D
Fotky sú super, hlavne tá prvá. :-)

18 Esther Esther | Web | 20. july 2015 at 22:13 | React

Jo, doma se mi být nechce, ale vzhledem k mojí špatný snášenlivosti horka se vykopu ven až k večeru a jediná moje denní aktivita venku je cesta tramvají do fitka s klimatizací:D Víc jaksi nedávam.. Takové horké léto je moje nejméně oblíbené období, už chci aby se ochladilo :D

19 Iris Iris | Email | Web | 25. july 2015 at 8:14 | React

To jídlo je k sežrání :-) hned bych si něco dala.
Je pravda, že člověk nemusí pro zážitek nutně za hranice, stačí i u nás tady v Brně a někdy to stojí za to :-D
Miluji české hory a už i na Slovensku jsem byla, snad se tam zase někdy podívám :-)
Fotky máš krásný :-)

20 Smookie Smookie | Web | 27. july 2015 at 20:28 | React

Krásné fotky a ještě lepší článek! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
© Mirka 2011-2018
Zákaz kopírovnaia článkov a mojich fotiek.
Príď zas :D